עמוד בית  מפת אתר  צור קשר  |  English
| פרופיל המשרד | תחומי עיסוק | מידע מקצועי | מן התקשורת | ימי עיון והשתלמויות | רשימת תפוצה | שאל את המומחה | דרושים |

דיני מכרזים

המדינה ושאר הרשויות הציבוריות, עיריות מועצות מקומיות ומועצות אזוריות, חברות ממשלתיות, קופות חולים וחברות בנות של גופים ציבוריים, הם אולי הצרכניות וספקיות העבודה הגדולות ביותר במדינה.   

כל עסק נותן או יכול לתת שירותים ישירים לגופים הציבוריים באופן ישיר או עקיף. לחילופין כל עסק נותן או יכול לקנות מהגופים הציבוריים או למכור להן מוצרים ו/או עבודות ו/או שירותים.

הדרך להתקשר  עם גופים ציבוריים אלה היא ככלל באמצעות מכרז. עובדה זו מצריכה הבנה ושליטה בתחום וזאת כדי למקסם את ההצלחה.

כל ענף שבו מתפרסם מכרז כולל תנאי סף ואמות מידה שונות. הדבר מחייב בדיקה מהירה ומדוקדקת לפני הגשת ההצעה בשל סד הזמנים שבו נוקטים אותם גופים וההלכות המשפטיות.

יעוץ מקדים לפני הכנת הצעה למכרז ציבורי יכול להוות "רפואה מונעת" ויאפשר מניעת ליקויים בהצעה, אשר יכשילו את המציע. לעיתים, מסמכי המכרז דורשים הבהרות שונות וניהול תכתובת עם ועדת המכרזים, לפני הגשת ההצעה ובמקרים מתאימים פנייה לבתי משפט על מנת להוסיף או להסיר תנאים מהמכרז.

לפי הדין לאחר החלטת ועדת המכרזים, צריך לפעול מהר וללא שיהוי אם רוצים לתקוף או להגן על החלטת ועדת המכרזים לקבוע גורם כלשהוא כזוכה במכרז.

ככלל הן תנאי המכרז והן החלטות ועדות המכרזים, אינן ראה וקדש והמשרד  גורם לגופים שאינם יכולים להציע הצעות להגיש הצעות במכרז וכן לשינוי תנאי מכרז.

כמו כן המשרד מסייע לגופים שונים להגיש את הצעותיהן למכרז, תוך מקסום הסיכויים שההצעה תתקבל ותזכה במכרז. במקרים המתאימים המשרד מבטל זכיות של גורמים שזכו שלא כדין במכרז או מגן על אלה שזכו כדין במכרז.  המשרד גם פועל לקבלת פטורים ממכרז ו/או לביטולם במקרים המתאימים.

משרד פרופ' ביין ושות' עוסק באופן אינטנסיבי בתחום זה של מכרזים וזאת כחלק מהמובילות בתחום המשפט המנהלי ותוך שימוש בניסיון רב שנצבר  ותוך שהוא ערוך ובעל יכולת ליתן מענה מהיר ואפקטיבי.

המשרד בעל ידע משפטי רחב ופועל גם בתחומים המשלבים את דיני המכרזים עם תחומים נוספים כדוגמת הגבלים עסקיים, דיני קניין, תכנון ובניה, מיסים, איכות הסביבה, דיני עבודה ועוד..

המשרד מייצג בבתי המשפט לעניינים מינהלים ובבית המשפט העליון גופים מן הגדולים במשק וכן אנשים פרטיים המבקשים להגיש הצעות במכרזים.

את המחלקה המטפלת בעניין מוביל במשך שנים רבות עו"ד יואב ביין השותף - המייסד לצד פרופ' ביין וזאת תוך שיתוף עם צוות עורכי דין במשרד.

מעבר לייצוג האינטנסיבי של  לקוחות המשרד, עו"ד יואב ביין מרצה בתחום המכרזים בגופים שונים לרבות בהשתלמויות עורכי דין, בלשכת המסחר והתעשייה, בהתאחדות התעשיינים ובאוניברסיטת בר אילן.

 

 

זכויות שמורות  © פרופ' ביין ושות' - משרד עורכי דין 2009. נבנה ע"י כתום בניית אתרים
מעלה השחרור 17, חיפה 33284, טל: 04-8668990, פקס: 04-8668991, office@beinlaw.co.il