עמוד בית  מפת אתר  צור קשר  |  English
| פרופיל המשרד | תחומי עיסוק | מידע מקצועי | מן התקשורת | ימי עיון והשתלמויות | רשימת תפוצה | שאל את המומחה | דרושים |

יואב ביין, עו"ד ומגשר

עו"ד יואב ביין ממשרד פרופ' ביין ושות', עוסק מזה תקופה ארוכה בתחום מומחיות מתפתח של משפט במלחמה ובמצבים בלתי צפויים.

בין היתר מייצג עורך דין ביין ומייעץ:

1.    בעניני מס רכוש וקרן פיצויים במסלול הירוק והאדום, בעקבות מלחמת לבנון השניה ובעקבות המצב באזור הדרום (שדרות ועוטף עזה). לשם כך, מוגשות תביעות של גורמים שונים באמצעות עורך דין ביין למס רכוש. כן מוגשים עררים על החלטות מס רכוש.כמו כן, ניתן ייעוץ לגופים שונים.

2.    בנוגע להקלות מס שונות, כמו למשל בענין "הגנה מן האויר."

3.    בסוגית קיום הסכמים בזמן מלחמה. לדוגמא: האם קבלן מחויב להמשיך ולקיים הסכם גם לאור מצב מלחמתי לא צפוי.  לדוגמא האם שוכר של נכס, חייב להמשיך לשלם למשכיר בתקופת הלחימה.

4.    בסוגית חזרת צ'קים ללא כיסוי והגבלת חשבונות בנק בזמן מלחמה.

עו"ד ביין משמש, בין היתר, כיועץ של לשכת המסחר חיפה והצפון וייעץ ללשכה בתקופת המלחמה בצפון עד לימים אלה, בנוגע לנזקי המלחמה. בנוסף, ייעץ עו"ד ביין להתאחדות התעשיינים בעניינים הקשורים למצב באזור הדרום (שדרות ועוטף עזה.) כמו כן, התנדב עו"ד ביין מטעם לשכת עורכי הדין לסייע לגורמים שונים בזמן מלחמת לבנון השנייה ועל כך זכה לתעודת הוקרה. כן ניתנו על ידי עו"ד ביין הרצאות בפורומים שונים בנושא נזקי מלחמה.

בימים אלה זומן עו"ד ביין לועדת הכספים של הכנסת, לדיון בנושא הפיצויים ובתקנות של שר האוצר בנושא. בעקבות הדיונים נתקבל אישור לתביעת פיצויים מ - 11/06 ועד 12/08 ובימים הקרובים יצאו הוראות מפורטות לענין זה.

עו"ד ביין פעל לאחרונה בשם עסקים משדרות ובתאום עם התאחדות התעשיינים להארכת תקופת הפיצוי מעבר ל - 4.8.07 וכן להארכת מועד לצורך הגשת התביעות לתקופה שמיום 15.5.07-4.8.07. ביום 26.2.08, הודיע שר האוצר כי הוא מאריך את תקופת הפיצוי מעבר ל - 4.8.07 ובשלב זה עד 12.08 וכן מאריך את המועד להגשת התביעות גם לגורמים שעדיין לא הגישו כל תביעה.

עוד פועל עו"ד ביין בתאום עם התאחדות התעשינים ועסקים אחרים לשם קבלת פיצוי בגין אמצעי המיגון בשדרות ועוטף עזה. לשם כך הוכנה חוות דעת לטובת התאחדות התעשיינים והחלטה בענין הפיצוי ודרך הפיצוי תלויה ועומדת.

עו"ד ביין אף הופיע בכנסת בעקבות מלחמת לבנון השניה וגרם להארכת התקופה בה לא יחשבו צ'קים חוזרים לצורך הגבלת חשבון לפי חוק שקים ללא כיסוי. בכך, יכלו עסקים שבעל כורחם הוגבלו חשבונותיהם להמשיך ולפעול.  בעקבות המלחמה אף הונחה הצעת חוק על ידי עו"ד ביין לתיקון חוק צ'קים ללא כיסוי, בכל הנוגע למצבים לא צפויים. ההצעה עברה בשלב זה קריאה טרומית.

בנוסף על המומחיות בתחום משפט במצבים בלתי צפויים (משפט במלחמה) עוסק עו"ד ביין באופן אינטנסיבי מאוד בתחום המיסוי, המכרזים ומשפט מינהלי ואזרחי.

זכויות שמורות  © פרופ' ביין ושות' - משרד עורכי דין 2009. נבנה ע"י כתום בניית אתרים
מעלה השחרור 17, חיפה 33284, טל: 04-8668990, פקס: 04-8668991, office@beinlaw.co.il